Gelişen Teknoloji ile Beraber Biz de Değişime Hazırız...

Yiğit Yatırım ve Yiğit Topluluğu Hakkında

Yiğit Yatırım, 2007 yılında Yiğit Grup adıyla, aynı zamanda firma başkanlığı görevini de yürüten Serkan Yiğit tarafından kuruldu. Merkezi, Bursa’da bulunan firmamız, kısa süre içinde çok sayıda işkolunu bünyesine katarak faaliyet alanını genişletti. 2014 yılında kurulan Yiğit Yatırım, Yiğit Grup’un yönetimini ve grup bünyesindeki tüm iş kollarının koordinasyonunu üstlendi.
Yatırım, medya, turizm, sanayi (havacılık, savunma, uzay sanayi, denizcilik, gemicilik), destek hizmetleri (danışmanlık, araştırma, eğitim, sosyal sorumluluk ve kültür) gruplarıyla hizmet veren kurumumuz, farklı iş alanlarını temsil eden markalarıyla güçlü bir bilinirliğe sahip.
Türkiye’deki partnerlerinin yanı sıra uluslararası kurum ve firmalarla da işbirliği yapan Yiğit Yatırım, tüm iş kollarında en yeni teknolojiyi kullanan inovatif kadrolarıyla, günü takip eden değil YARINA ÖNCÜLÜK EDEN yenilikçi ve dinamik bir kurum kimliği taşımaktadır.

Her projede kendimizi tekrarladığımız tek sey, basarıya odaklanmamiz ve ona olan inancimiz

Yiğit Yatırım bünyesinde hayata değer katan tüm yenilikçi projeler, ulusal ve uluslararası düzeyde, aşağıda sıralanan güçlü oluşumlar tarafından da temsil edilmektedir.

HOLDING (ULUSLARARASI)
Yiğit Yatırım, 2007 yılında Yiğit Grup adıyla, aynı zamanda firma başkanlığı görevini de yürüten Serkan Yiğit tarafından kuruldu. Merkezi, Bursa’da bulunan firmamız, kısa süre içinde çok sayıda işkolunu bünyesine katarak faaliyet alanını genişletti. 2014 yılında kurulan Yiğit Yatırım, Yiğit Grup’un yönetimini ve grup bünyesindeki tüm iş kollarının koordinasyonunu üstlendi. Yatırım, medya, turizm, sanayi (havacılık, savunma, uzay sanayi, denizcilik, gemicilik), destek hizmetleri (danışmanlık, araştırma, eğitim, sosyal sorumluluk ve kültür) gruplarıyla hizmet veren kurumumuz, farklı iş alanlarını temsil eden markalarıyla güçlü bir bilinirliğe sahip. Türkiye’deki partnerlerinin yanı sıra uluslararası kurum ve firmalarla da işbirliği yapan Yiğit Yatırım, tüm iş kollarında en yeni teknolojiyi kullanan inovatif kadrolarıyla, günü takip eden değil YARINA ÖNCÜLÜK EDEN yenilikçi ve dinamik bir kurum kimliği taşımaktadır.

GRUP (ULUSLARARASI) Yiğit Grup, 2007 yılında, aynı zamanda firma başkanlığı görevini de yürüten Serkan Yiğit tarafından kuruldu. Merkezi, Bursa’da bulunan firmamız, kısa süre içinde çok sayıda işkolunu bünyesine katarak faaliyet alanını genişletti. Yatırım, medya, turizm, sanayi (havacılık, savunma, uzay sanayi, denizcilik, gemicilik), destek hizmetleri (danışmanlık, araştırma, eğitim, sosyal sorumluluk ve kültür) gruplarıyla hizmet veren kurumumuz, farklı iş alanlarını temsil eden markalarıyla güçlü bir bilinirliğe sahip. Türkiye’deki partnerlerinin yanı sıra uluslararası kurum ve firmalarla da işbirliği yapan Yiğit Grup, tüm iş kollarında en yeni teknolojiyi kullanan inovatif kadrolarıyla, günü takip eden değil YARINA ÖNCÜLÜK EDEN yenilikçi ve dinamik bir kurum kimliği taşımaktadır.

BRAVE – S/Y/C WORLD (ULUSLARARASI) www.SYCWORLD.com, Yiğit Yatırım ‘in Türkiye’deki faaliyetlerinin uluslararası temsil adıdır. BRAVE, ana amaç olarak uluslararası düzeyde, başta Yiğit Yatırım ‘in Türkiye`deki faaliyetlerinin tamamı ile sinema ve televizyon endüstrisi olmak üzere çok uluslu kültür sanat projeleri, uluslararası lobi çalışmaları ve uluslararası tanıtım çalışmaları gerçekleştirmektedir. BRAVE `in bir diğer amacı ise yatırım faaliyetlerini geliştirmektir. Türkiye`deki “Yiğit Yatırım” oluşumunu uluslararası partnerleri ile sürdürmektedir. BRAVE, Yiğit Yatırım’ın kendi faaliyetleri dışında, Türkiye’den, uluslararası düzeyde yatırım yapmak isteyen tüm yatırımcılara ve yurtdışından Türkiye`ye gelecek tüm yatırım gruplarına öncülük etmeyi hedeflemektedir. BRAVE, bu çalışma alanlarının yanı sıra, Yiğit Yatırım ‘i oluşturan tüm faaliyetlerinin uluslararası düzeyde temsilinden ve ilgili uluslararası işbirliklerinin kurulmasından sorumludur. Aynı zamanda yurtdışındaki partnerleri vasıtası ile çalışmalarını geniş alanda sürdürmektedir.

WM (ULUSLARARASI) Derin sanatlar (TR medya alt marka) www.DERİNSANATLAR.com, Yiğit Yatırım’in Türkiye bünyesinde gerçekleştirilen bazı faaliyetlerinin ortak adı olarakta kullanılmaktadır. “Derin Sanatlar “ adı, Yiğit Yatırım’in ana misyonunu oluşturan sualtı çalışmalarından ve deniz derinliğinin büyüleyici atmosferinden esinlenerek konulmuştur.

Deeparts (Uluslararası medya alt marka) www.DEEPARTS.com, YIĞIT HOLDİNG – GRUP ve S/Y/C WORLD oluşumunun uluslararası düzeyde gerçekleştirilen bazı faaliyetlerinin ortak adıdır. “Deeparts“ adı, Yiğit Yatırım’in ana misyonunu oluşturan sualtı çalışmalarından ve deniz derinliğinin büyüleyici atmosferinden esinlenerek konulmuştur.

WASLSY (ULUSLARARASI)
WASLSY, Yigit Yatırım`in kendi bünyesindeki tüm medya birimlerine ve tüm dış firmalara hizmet veren bir prodüksiyon markasıdır.
WASLSY markasının ana faaliyet alanını, uzman ekiplerin kullanımı ve yönetimi altında, çekim ve kurgu ekipmanlarının kiralanması oluşturmaktadır.
Film teknolojisi, dünyayı bir kareye ilk defa bin yıl önce hapseden camera obscura’dan bu yana insanoğlunun hayallerini birebir resmedebilmek için yürüttüğü mücadeleyle gelişti.
Artık dijital devrim çağında yaşıyoruz. Profesyonel bir ekipmana sahip olduğunuz sürece düşlerinizin görsel dönüşümünü sınırlayan bir engel (neredeyse hiç) kalmadı! Tabii yetkin personeliniz ve yaratıcı bakış açınız varsa… WASLSY Productions, film yapımında gerekli bütün cihazların son sürümünü içeren zengin malzeme stokuyla ve yeni nesil görüntüleme tekniklerinin tümüne vakıf uzman ekibiyle, programlarınız için hayal ettiğiniz her fikrin gerçekleşmesini sağlamak üzere yola çıktı.
WASLSY Productions, bu eşsiz donanım sayesinde 31 mm ve HD çözünürlüklü dijital çekim hizmetlerini bütün ortam ve mekânlarda sunabilecek kapasiteye sahip bulunmaktadır:
— Karada: Stüdyo içi, plato üstü ve hareketli iç/dış çekimler ve kurgu hizmetleri
— Havada: Kameramanlı helikopter veya insansız hava taşıtlarıyla yapılan çekimler ve kurgu hizmetleri
— Su üstünde ve altında: Dalgıç kamerası veya uzaktan kumandalı robotlarla yapılan çekimler ve kurgu hizmetleri
— Uzayda: Şi̧ rketimizin uluslararası partner kurumlarla yaptığı özel anlaşmalar doğrultusunda sağlanan çekim ve kurgu hizmetleri
— Ve sayılan bütün ortam ve mekânlarda sabit veya hareketli araçlarla canlı yayın çekimler
Unutmayın, bir film projesi fikrinin başarılı görsel dönüşümü, ancak zengin teknik olanaklar ve işini bilen profesyonel bir ekiple birlikte mümkün olabilir!
WASLSY Productions ile yaratıcılığınızı dizginleyen fizikî zorluklar zincirini kırın!WASLSY Productions ile imkânsızı gerçekleştirin, seyircilerinizi benzersiz görüntülerle düşlerinize ortak edin!
BİZ FARKLIYIZ…
WASLSY dünyada ilklerin peşinde…
• Bir yapım şirketi olarak WASLSY Productions, kendi uluslararası networkünü oluşturarak hizmet üreten ve ülkede doğrudan hizmet veren bağımsız bir yapıdır.
• Nitelikli görüntüleme ekipmanlarını stoğunda bulundurmanın yanısıra, bir projenin ihtiyaç duyduğu ilave ekipmanları tedarik kabiliyeti.
• Ekipmanların kullanımı için yetişmiş ekipler sunabilme.
• Görüntüleme ekipmanlarının uzay, hava, kara, su üstü ve su altı çekimlerde resim ve tarz uyumluluğunu garantileyen aksesuar stoğu.
WASLSY ’nin farklı hizmet portföyü ve anlayışı
• All in one ve anahtar teslimi proje hizmeti dahil olmak üzere, proje ortaklıkları dahil hizmet ve finansman portföyü sunması.
• Hizmet anlayışını belirleyen temel bir ilke olarak projenin gerektirdiği devamlılık ve kalite konusunda bir alt yüklenici gibe değil proje sahibi gibi hizmet üretme felsefesi.
WASLSY ’nin kurumsal özellikleri
• Yalnızca bir kiralama şirketi gibi bağımsız ya da bir prodüksiyon şirketi gibi rakip konumunda olmayıp, proje gizlilik ve sahiplik ilkelerine saygılı ve kalite odaklı kurumsal duruş.
BİZ GÜÇLÜYÜZ…
Sermayenin bir güç olması gerçeğini yadsımayan, ancak asıl gücün vizyon, ilkeler ve bilgi olduğunu kabul eden yapımız dolayısıyla biz güçlüyüz diyoruz.
BİZ UZMANIZ…
Uzman olmak uzmanlarla çalışma şansını yaratan kurumların bir etiketidir. Ulusal boyutta olduğu kadar uluslararası boyutta uzman insan kaynakları portföyünü yönetebilen bir yapı olarak WASLSY Productions, teknik ve artistik uzmanlığının yanısıra, strateji, fizibilite ve finansman kabiliyeti ile konusunda uzman bir yapı oluşturmuştur.
BİZ SORUMLULUK SAHİBİYİZ…
WASLSY Productions, özellikle kendi projelerinde işlediği konular bazında Kamusal Sosyal Sorumluluk ilkeleri çerçevesinde projeler yapmaktadır.
• Örneğin Deniz Gönüllüleri Projesi, Su altı belgeselleri gibi özkaynak kullanarak gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri.
BİZ ULUSLARARASIYIZ…
–ABD’de; Los Angeles, New York
–Avrupa’da; Londra, Paris, Frankfurt, Stuttgart, Bratislava –Türkiye’de; İstanbul, Ankara, Bursa olmak üzere kendi networkünü oluşturan WASLSY , bir sonraki fazda Asya Türk Cumhuriyetleri ve Çin de de faaliyet göstermek üzere hazırlıklarına başlamıştır.
BİZ YENİLİKÇİYİZ…
Sadece prodüksiyon hizmetleri değil IP tabanlı canlı yayın teknolojisi de WASLSY içindeki Ar-Ge faaliyetlerinin bir ürünüdür.
İnsansız Quadrocopter AR-Ge’si ve lokalizasyonu ile digital aktarım konusunda kendi yazılımlarını üreten WASLSY , çağın gereği pek çok innovative faaliyeti de yürütmektedir.

BRAVESPACE/DEFENCE/AVIVATION (ULUSLARARASI)
SPACE&Uzay artık uzak değil…
Evrende, hayal sınırlarını zorlayacak sayıda yıldız ve gezegen bulunuyor. Dünya bu gezegenlerden sadece biri. Ancak insanlık, artık yeryüre dışında da yaşamını sürdürebileceği farklı yaşam alanları arıyor. Başka gezegenler ya da dev uzay istasyonları. Peki insanoğlunu bu arayışa iten sebep nedir? Birincisi, dünyanın giderek daha riskli bir yaşam alanı haline gelmesi. Daha yakın ve daha gerçekçi olan ikinci neden ise uzay turizmi.
Bu alandaki teknolojik gelişmeler, dünyanın ve onu çevreleyen atmosferin daha iyi tanımasına olanak sağladı. Oluşan yeni küresel pazar, ülkeler arasında güçlü bir rekabetin başlamasına, yeni iş ve uzmanlık alanlarının gelişmesine öncülük etti.
Uzay sanayi, 20. yüzyılın başında roket teknolojisinin geliştirilmesiyle ve ilk yapay uydu olan SPUTNIK-I’in fırlatılmasıyla başladı. Ülkelerin artan istihbarat ve iletişim ihtiyacını karşılamak üzere geliştirilen füze ve uydu teknolojileriyle uluslararası bir yarışa dönüştü. Uzay sanayi alanındaki teknolojik üstünlük ve beraberinde gelen siyasi – askeri avantajlar, uluslararası arenada bir prestij unsuru olarak değerlendirilir oldu.
Gelişen teknolojinin uzay araçlarına / uydulara taşınmasının en büyük nedeni de, haberleşme ve görüntüleme hizmetlerinin daha verimli hale getirilmesinin istenmesidir. Dünya üzerinde meydana gelen fiziki değişimleri izleyebilme isteği ve ülke sınırları dışında kalan bölgelerden veriler elde etmedeki zorluklar uydu teknolojisi ile aşılıyor. Bu kapsamda, deprem ve sel felaketleri, orman yangınları, toprak kaymaları bu uydular sayesinde izlenebiliyor.
İçinde bulunduğumuz yüzyıl, uzaya ilişkin yeni hedefleri ve yeni kavramları da hayatımıza kattı. Uzay turizmi, uzayda yaşam, uzayda üretim (mikrogravite) ve uzay hukuku, akla ilk gelenler arasında. Uzay seyahati, ekonomik gücü yeterli bir çok insan için cazip bir deneyim. Yerküre dışında bir yere, belirli bir süre, yaz tatili tadında seyahatler düzenlemek uzay teknolojisinin başlıca arayışları arasında yer alıyor.
DEFENCE
Savunma sektorü, dünya çapında yaklaşık 1,5 trilyon USD tutarında yıllık üretim hacmine ulaşmış bulunuyor ve sürekli büyüyor. Amerika Birleşik Devletleri, bu üretim hacminin yarısını tek başına karşılamaktadır. Türkiye`de faaliyet gösteren şirketler ise iç piyasadan önemli olcüde pay almaya başlamıştır. Son yıllardaki Türk savunma sektorü, gereksinimlerinin yaklaşık % 45’lik bolümünü yerli firmaların üretimiyle karşılıyor. Bu firmaların, gelecekte daha da önemli başarılara imza atacağı kuşku gotürmez. Sektorün önemli oyuncuları arasında yer almak üzere yola çıkan Yiğit Yatırım, savunma sanayi alanında, birçok faaliyetler göstermektedir. Bunlarin basinda insanli ve insansiz akilli sistemler gelmektedir.
Uzay ve havacılık alanında son dönemin en ilgi çekici teknolojilerinden biri de insansız hava araçları. Akademik tanımıyla, “Kendi güç sistemi olan, askeri ya da sivil faydalı yük taşıyan ve uzaktan komuta sistemi ile uçurulan pilotsuz hava araçları” na İnsansız Hava Aracı (İHA) adı veriliyor.
Askeri amaçlarla kullanılan modern İnsansız Hava Araçları için 40 yıllık bir tarihi geçmişten sözetmek mümkün.. İHA’ların silahlı modelleri olduğu gibi, gözetleme ve hedef tespiti gibi istihbari amaçlarla da kullanılmakta. İHA’lardan güvenlik alanında; keşif, gözetleme, hava atakları, ileri gözetleyicilik, psikolojik harekat, sınır güvenliği, mayın arama ve imha, her tür malzeme ikmali, kaçakçılığın tespiti, kimyasal-biyolojik-radyolojik tarama, gemi tanıma ve tecrit, arama ve kurtarma, hava radyolink ve role görevi, kargo ve meteorolojik veri toplama gibi faaliyetlerde yararlanılıyor.
İHA’lardan sadece askeri amaçlar için değil, sınır kontrolü, kaçakçılık, çevre araştırmaları, yapılaşmanın kontrolü, kara – hava – deniz ile ilgili tüm gözlem ve tespit çalışmaları ile film çekimi gibi pek çok sivil alanda da etkin olarak yararlanılıyor.
AVIVATION
Havacılık sektorünün geldiği nokta ülkelerin kalkınmışlık kriterlerinde önemli bir yer tutmaktadır. 1986 yılında başlayan uygulamalarla Türkiye’deki konvansiyonel ve stol hava alanlarının sayısı hızla artmıştır. Ülkemizde ortalama toplam 67 hava alanı sivil trafiğe açık bulunmaktadır. Zaman ve hız faktorünün değerli hale gelmesi, iş dünyasından turizme, acil sağlık ulaşımından habercilik sektorüne dek birçok alanda hava taşımacılığına yönelik ilgi ve talebi artırmaktadır. Özel jet hizmetleri, hava taksiler, helikopter ambulanslar ve çekim amaçlı hava araçları, sektorün gelişimine alternatif boyutlar kazandırmıştır. Bu gelişime katkı sağlayan Yiğit Yatırım, havacılık sektoründe birçok faaliyetler göstermektedir.
Yiğit Yatırım, dünyada ikinci, Türkiye’de ilk çalışmaları gerçekleştirmek üzere; uzay istasyonu, uzay mekikleri, ticari uzay taşımacılığı (uzay turizmi), uzay tv yapilasmasi ve insansız – akıllı hava araçlarıyla ilgili ar – ge, üretim ve hizmet sunumunu içeren tüm faaliyetlerini Uzay, Havacılık ve savunma Grupları bünyesinde yer alan BRAVESPACE/DEFENCE/AVIVATION markası altında topladı. Dünyanın farklı ülkelerinden gelen bilim insanları, mühendisler, araştırmacılar ve medya uzmanları bu çatı altında buluşacak.
Uluslararası alanda etkin kurum ve şirketlerle işbirliği içinde olan ve uluslararası düzeyde uzay sanayinin güçlü firmaları arasında yer almayı hedefleyen Yiğit Yatırım, aynı zamanda ülkemizin bu alanda göstereceği her çabaya destek vermeyi kamusal bir sorumluluk olarak görmektedir. Amacımız, tutkulu profesyonellerin ortak çabasıyla, yeni ve kalıcı teknolojilere imza atabilmek, yeni bir uzay-havacılık endüstrisinin oluşum sürecinde Türkiye’nin en yetkin ve belki de tek firması olabilmek.

BRAVEOCENIC (ULUSLARARASI)
Uzay Derinliğinden Okyanus Derinliğine Uzanan Yol…
Yiğit Yatırım bünyesinde yürütülen uzay ve okyanus çalışmaları birbirinden ayrı işkolları değil. Bilim insanlarının derin okyanus araştırmaları sonucu elde ettiği veriler, Güneş Sistemi içinde yer alan Dünya benzeri pek çok uydunun araştırılmasında da kullanılıyor.
Okyanus bilimi artık, yalnız Yer’e ait bir bilim değil. Derin deniz diplerinde güneş ışığı olmadan kimyasal enerjiyle yaşamın var olduğu artık biliniyor. Yaşam, evrendeki birçok uygun ortamda ve en küçük girintide yeşerebilir. Bu örneğin, Europa gibi uydularda tespit edilen okyanusu tabanında da mümkün. Dolayısıyla, okyanusların derinindeki yaşamın gizleri, uzay araştırmalarına ve yaşam formuna uygun alanların tespitine çok daha fazla katkı sunabilecek.
Okyanusların ve elbette daha genel bir tanımlamayla “su”yun önemi bununla sınırlı değil elbette. Dünyanın büyük bir çoğunluğunun okyanuslarla kaplı olduğu biliniyor. Bilim insanları, okyanusların yüzde 95 gibi oldukça büyük bir bölümünü henüz keşfedebilmiş değil. Üstelik, yerin yaklaşık 640 km aşağısında dünyadaki tüm okyanusların toplamından 3 kat daha büyük bir okyanus bulunduğu da iddialar arasında. Okyanuslar, henüz çoğu keşfedilmeyi bekleyen 700.000 cins hayvana, bitkiye ve bakteriye ev sahipliğe yapıyor. Bu canlı türleri içinde keşfedilebilenler ilaç başta olmak üzere pek çok kimyasal üretimde kullanılıyor. Kısacası, insanoğlu için geleceğin tıbbi çözümleri okyanusların derinliklerinde bir yerlerde keşfedilmeyi bekliyor.
Yaşamın temel unsurları arasında sayılan ve sırlarının henüz küçük bir bölümünü bildiğimiz okyanuslar, denizler ve diğer tüm sulak alanlar, bir yandan da insan eliyle üretilen büyük tahribatın tehdidi altında. Uzmanların geliştirdiği yeni bir teoriye göre karbondioksit salınımının üçte birinin denizler tarafından emilmesi küresel ısınmayı yavaşlatıyor, ancak bu durum deniz canlıları için önemli bir tehdit oluşturuyor. Görüldüğü üzere, okyanuslar bir yandan uzay ve ilaç sanayi gibi pek çok alanda değer yaratırken, öte yanda çevresel tehditlere karşı korunmayı, kurtarılmayı bekliyor. Yiğit Yatırım, okyanuslar, denizler ve giderek tüm sulak alanlarla ilgili su üstü ve su altı araştırma faaliyetlerini profesyonel ekiplerle sürdürürken, bunu aynı zamanda sosyal sorumluluğunun da ayrılmaz bir parçası kabul ediyor. Bunun yanı sıra, bütün çalışmalarını bunyesindeki medya ve film yapilasmalariyla belgesel filmlerle geniş kitlelere duyuruyor.
İşte tüm bu yaşamsal projelerin buluştuğu BRAVEOCENIC, Yiğit Yatırım’in “su” alanında yaptığı tüm faaliyetlerin ortak markasıdır. BRAVEOCENIC markası altında, aynı zamanda temayla ilgili sosyal sorumluluk projeleri de yürütülmektedir. International Sea Volunteers (World), Uluslararası Deniz Gönüllüleri (TR) ve Denizleri Boğulmaktan Kurtaralım adı altında projelendirilen sosyal sorumluluk projelerinin uygulayıcılığı ve koordinasyonu YİĞİT HOLDİNG tarafından yapılmaktadır.

BRAVETV (ULUSLARARASI)
“Benzerlerinden farklı olan” değil, “Benzeri olmayan” televizyon kanallari iddiasıyla… Kitle iletişim araçlarındaki teknik gelişim ve reklam mecralarındaki çeşitlilik, özellikle son 20 yıl içinde medyanın gücünü kat kat artırmış bulunuyor. Yapımlar arasında değişen rekabet koşulları sonucu, teknik yeterlilik kadar yaratıcı fikirlerin ve tanıtım stratejilerinin de önemi artmış, içinde bulunduğumuz çağ “İletişim Çağı“ kavramıyla tanımlanır hale gelmiştir. Radyo ve televizyon yayıncılığı “İnternet“ teknolojileriyle güçlü bir rakip edinmiş, reklam ve halkla ilişkiler sektörü, küreselleşen dünyada sınırları zorlayan fikirlere her geçen gün daha çok ihtiyaç duyar hale gelmiştir.
Hayatın tanığı olmaya hazır mısınız?
En etkili kitle iletişim araçları arasında sayılan televizyon yayıncılığı, 1980’li yılların sonuna dek ulusal çapta karasal (analog) yayın yapan az sayıda TV kuruluşuyla sınırlıydı. Oysa son 20 yıl içinde dijital teknolojinin gelişmesiyle birlikte, uydu ve internet üzerinden yayın yapan televizyon kanallarının sayısı binlerle ölçülür oldu. Bu gelişmeye paralel olarak, televizyon reklamlarına yönelik medya planlama stratejileri ve pazarlama tekniklerinde önemli değişimler gözlendi. İnovasyon, günümüz kurumsal yapılarının en çok dile getirdiği, en nitelikli ekipleri istihdam edip en yüksek bütçelerle çalışma olanağı tanıdığı ve hatta kurumsal bir birime, kurumsal bir değere dönüştürdüğü anahtar kavramlardan biri. İnovasyon konusunda yeterli değilseniz, bu sonun başlangıcı olabilir. Yiğit Yatırım, tüm faaliyet alanlarında bu değeri öne çıkarırken, özellikle bir iş kolu, inovasyonun en yüksek seviyede, en yüksek nitelikle ve hızla eyleme geçirilebilir olmasını ön şart koşuyor. Bu işkolu, genelde “medya” ve özelde “televizyon yayıncılığı”…
Eğer bu alanda çalışıyorsanız iki aksiyonu aynı anda ve doğru yönetmek durumundasınız. İçerik ve teknoloji… Teknoloji, artık akıl almaz bir hızla gelişiyor. Deyim yerindeyse, bir maraton mesafesi, 100 metre yarışının hızında koşuluyor. Bu devinime – değişime ayak uydurabilmek 10 yıl öncesine kadar “kuşak farkı” ile tanımlanabilecek kadar küçük ve aşılabilecek bir sorundu. Günümüzde ise, üstün ilginin yanı sıra ciddi bir profesyonel bilgi ve tecrübe gerektiriyor. Sözün özü, karasal yayın ve uydu yayıncılığı ya da diğer bir deyişle konvansiyonel yayıncılık henüz değerini yitirmiş değil. Ancak yükselen değer, kuşkusuz internet teknolojisi. İnternet, televizyon yayıncılığına; bağımsız tv kanalı, film, dizi, tube ve vine türü sitelerde çok daha özgür kullanım olanağı sunuyor ve elbette çok daha keskin bir rekabet ortamı oluşturuyor.
Teknolojiye ayak uydurabilen, bu alandaki “inovasyon” çalışmalarının hakkını veren bir yapıdaysanız, eşzamanlı yürütmeniz gereken ikinci “olmazsa olmaz”ı da başarmak zorundasınız. Bunca bol yapım türü ve sanal platform arasında, içeriğinizle fark yaratmak, bilinirliğinizi artırmak, kolay erişilebilir olmak ve en önemlisi sürekli izlenebilmek durumundasınız. Yiğit Grup, içerikte ve teknolojide fark yaratan televizyon çalışmalarının tümünü BRAVETV altında topladı. BRAVETV; karasal, uydu ve elbette yoğun olarak internet otamında genel ve tematik televizyon konsepleri geliştiren, bu konsepte uygun teknik altyapıyı ve organizyon yapısını oluşturan, yayın kuşaklarını program içeriği ve reklam gelirlerine ilişkin analitik çözümlerle belirleyen, bu kanalları kuran, işleten ve proje ya da uygulama aşamasında devreden bir markayı temsil etmektedir. Ve BRAVETV, televizyon kanalı kurma çalışmalarıyla birlikte bağımsız televizyon programları üreten, diğer işkollarıyla ilgili tüm çalışmaları belgesel film formatında izleyiciye sunan, ürettiği tüm tv prodüksiyonlarının ulusal ve uluslararası kanallara satışını organize eden bir yapının da markasıdır. Yiğit Yatırım, günümüzde ulusal sınırları aşan, rekabet yöntemlerini uluslararası iletişimin ve reklam paylaşımının yeni kurallarına uyarlayan televizyon yayıncılığı dünyasına özgün ve güçlü kanallar kazandırmayı hedefliyor. Çok uluslu ilişkiler ağı içinde karşılıklı fikir ve program akışı sağlayan yeni tematik internet televizyon kanalları için üç kıtada proje çalışmaları gerçekleştiriyor.
YİĞİT HOLDING / GRUP / MEDYA, güçlü, bilgili ve deneyimli kadrosunun sürdürdüğü ekip çalışması sayesinde, yenilikçi projeler alanında öncü rol üstlenmiştir. Yurtiçinde kazandığı deneyimle önemli projelere İmza atmış ve kamu desteğinden yararlanmış, yurtdışında kazandığı saygınlık aracılığıyla projelerinin PR çalışmalarını yüksek erişim oranına yükseltebilmiştir.
Dünya geneline yayın yapacak tüm yapılaşmaların koordinasyon faaliyetini Türkiye merkezinden yürüten Yiğit Medya; yayın lisansı, teknik altyapı, reklam ve PR çalışmalarını Amerika Birleşik Devletleri – New York merkezli BRAVESYCWORLD yapısı ile, yayın içeriği ve danışmanlık hizmetlerini ise, Almanya – Stuttgart merkezli şirket işbirliğiyle sürdürmektedir.

SANTA (ULUSLARARASI)
Anadolu Topraklarından Dünya Kültür Mirasına Bir Armağan…
SANTA, Yiğit Yatırım bünyesinde yer alan “özel” ve “özgün” bir marka. Bu markanın tüm faaliyet alanını Anadolu’da yaşayan ve günümüzdeki Noel Baba figürüne kaynaklık eden Saint Nicholas ve bu odak noktasından hareketle geliştirilen geniş bir proje yelpazesi oluşturmaktadır.
Patara’da doğan ve Antalya’nın Demre ilçesinde yaşayan Aziz Nicholas, yüzyıllardan beri Noel Baba adıyla tanınıyor. Günü ülkeden ülkeye değişse de her yeni yıl döneminde çocuklara hediyeler dağıtan Aziz Nicholas gerçek yaşamında da çocuklara ve denizcilere yaptığı yardımlarla biliniyor.mDünya üzerinde sayıları 2.1 milyarı bulan Katolik, Ortodoks ve Protestan mezhebine mensup Hıristiyanlar, dünya nüfusunun yaklaşık üçte birini oluşturmaktadır. Saint Nicholas projesi, konunun popülerliği ve inanç turizmi kapsamında yer alan hedef kitlenin genişliği nedeniyle önemlidir.

SANTA markası altında yapılan ilk iki çalışma, Saint Nicholas’ın yaşam öyküsünü ve günümüz Noel Baba figürüne uzanan tarihsel süreci konu alan bir belgesel film ve bir kitaptır. Özel hedef kitle olarak tanımlanabilecek yaklaşık 250 milyon haneye ve 1 milyar izleyiciye ulaşım hedeflenmektedir. Ortalama % 10 izlenirlik oranı baz alındığında en az 25 milyon hane ve 100 milyon izleyici üzerinde tanıtımın olumlu etkilerini gözlemlemek mümkün olabilecektir. İzlenme oranının artırılması için çocuklar ve yetişkinler için ayrı ayrı olmak kaydıyla duyuru çalışmaları yapılacaktır. Bu süreçte televizyon fragmanları, internet ilanları, internet gazeteleri, günlük gazete ve dergi ilanları ile dini merkezlerde – kitapçılarda afiş çalışmalarından yararlanılacaktır.

Bu önemli kültür çalışması, bir proje bütününün ilk aşamasını oluşturuyor. Projenin tüm aşamaları şu şekilde sıralanabilir.

1-  Belgesel filmin ve kitabın asgari 50 ülkede gösteriminin ve dağıtımının yapılması
2-  Demre’nin yanısıra ABD ve Avrupa ülkeleri olmak üzere, Saint Nicholas müzelerinin, evinin, otellerinin ve satış mağazalarının açılması
3-  Noel Baba ve / veya Saint Nicholas markası ile tasarlanan ürünler çıkarılması
4-  Mevcut markalar üzerine Noel Baba alt markasının işlenmesiyle geçici / dönemsel ya da bölgesel imaj kampanyaları düzenlenmesi
5-  Saint Nicholas temalı bir sinema filmi ve bir müzikal hazırlanması
6-  Tüm alt projeleri bütünleyen kapsamlı bir internet sitesinin yapılması
7-  Noel ve Noel Baba temali yapilacak tum işler bütünlüğü

Yiğit Yatırım, Dünya kamuoyu düzeyinde bir ilgiyi harekete geçirmeyi hedefleyen SANTA markasından hareketle diğer Hıristiyan, Müslüman ve Yahudi inanç merkezlerini içeren yeni ve sürdürülebilir projelerin hayata geçirilmesini ve her bir projenin kendi markası altında sunulmasını hedeflemektedir.

Sanatın yaşantıyla, yaşantının tarih oluşturmakla buluştuğu projeler yapıyoruz.

TÜRKİYE OFİS

No:428 Kat:10-11 Daire:39 Osmangazi/BURSA
444-9-948
info@yigitholding.com.tr

AMERİKA OFİS

Brooklyn, NY 11218
+1 (929) 969 27 13
corporation@yigitholding.com.tr